Skip to main content

Jakiś czas temu mieliśmy przyjemność współtworzyć wykończenie wnętrza mieszkania według projektu Pani Igi Żywicy – właścicielki studia projektowego Mood Studio!

Czym jest kierunek softloft?

Czym jest kierunek #softloft, jak stworzyć wnętrze według tego stylu i dlaczego wyjątkowa lokalizacja naprawdę ma znaczenie dla charakteru wnętrza? O tym specjalnie dla nas opowiedziała twórczyni projektu – Pani Iga Żywica.
Koniecznie przeczytajcie do końca!

Jak zaprojektować mieszkanie w stylu softloft?

Lokalizacja mieszkania w stylu softloft

„Projektowane mieszkanie jest położone na osiedlu Browar Gdański, będącym inwestycją realizowaną w historycznej części dzielnicy Wrzeszcz, na terenie dawnego browaru. Wnętrze jest połączeniem stylu loftowego z przytulnym, domowym klimatem #softloft

Jak zaprojektować mieszkanie w stylu #softloft?

 

Łazienka w stylu sotfloft

Łazienka jest utrzymana w neutralnych barwach. Dominuje tu surowa szarość kamiennej płytki, która została jednak przełamana drewnopodobnymi akcentami tj. szafką, płytkami, lamelami oraz delikatną tapetą we flamingi. Występujące ona jako dekor we wnęce nad umywalką oraz na ścianie naprzeciwko (w ten sposób uzyskaliśmy jej odbicie w lustrze). Całości dopełniają czarne, metalowe dodatki. Ważnym elementem uzyskanego klimatu łazienki jest oświetlenie – dekoracyjne lampy wiszące oraz ledy o zmiennym natężeniu światła do podświetlenia lustra (zdjęcia łazienki znajdują się w galerii poniżej).

Jak zaprojektować mieszkanie w stylu #softloft?

 

Serce mieszkania softloft

Część dzienną mieszkania stanowią: salon z jadalnią, kuchnia oraz niewielka strefa wejściowa z tapicerowanym siedziskiem. W tej części mieszkania czarne akcenty i beton dekoracyjny na ścianach przypominają o industrialnym charakterze miejsca. Muralowa tapeta z motywem roślinnym, znajdująca się w sąsiedztwie turkusowej sofy oraz rattanowe elementy dodają ciepła. Przytulny, domowy klimat udało się uzyskać przede wszystkim poprzez zastosowanie drewnianej deski w naturalnym odcieniu.

Jak zaprojektować mieszkanie w stylu #softloft?

 

Granicę miedzy kuchnią i salonem wyznacza ściana telewizyjna pokryta betonem dekoracyjnym oraz ciąg zabudowy, która mieści szafę na ubrania wierzchnie, szafę gospodarczą oraz lodówkę w zabudowie. Pod oknem w kuchni znajduje się podwieszany blat z szufladami, gdzie można przysiąść i zjeść szybkie śniadanie z widokiem na budynki starego browaru.

Jak zaprojektować mieszkanie w stylu softloft?

Sypialnia w stylu softloft

Sypialnia jest dla właścicielki miejscem całkowitego wyciszenia. Pozostaje ona utrzymana w całości w ciepłej kolorystyce: beży, ciepłego drewna oraz złamanej bieli z akcentami w kolorze mosiężnym lampy przy łóżku lub uchwyty do szafy. Mieści się tu duże lóżko oraz narożna garderoba. Przytulnego charakteru dodaje pomieszczeniu tapicerowane, welurowe wezgłowie z pionowych paneli, za którym znajduje się tapeta ze strukturą przypominającą tkaninę”.

Jak zaprojektować mieszkanie w stylu softloft?

 

Sami widzicie, że industrialny charakter lokalizacji, może akcentować we wnętrzu, jednak na życzenie inwestorów, każdemu projektowi można nadać delikatności. Cieszymy się, że do tego projektu została wybrana nasza podłoga, która doskonale wpisuje się w kierunek #softloft!

Jak zaprojektować mieszkanie w stylu softloft?

 

Gratulujemy wspaniałego efektu!
Świetna robota!

 


projekt: Iga Żywica Mood-studio
zdjęcia: Beata Czurakowska Lokum studio
podłoga, listwy przypodłogowe, montaż: Deska Design

 

 

A jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat naszej podłogi lub całego projektu „Mieszkanie w stylu #softloft”, zapraszamy Cię do zakładki KONTAKT!
Zapraszamy także na nasze Social Media po więcej realizacji!

 

     DeskaDesign Facebook     DeskaDesign Instagram     DeskaDesign TikTok     DeskaDesign YouTube

 

Galeria: