Podłogi winylowe

Podłogi winylowe

Podłogi winylowe zyskują coraz większą popularność we wnętrzach domów i mieszkań. Stylowe podłogi winylowe to mnóstwo możliwości stworzenia przestrzeni wyróżniającej się wytrzymałością i ponadczasową fakturą. Panele winylowe dostępne w Deska Design dostarczane są przez renomowanych producentów, dzięki czemu zyskujesz pewność, że wybrana przez Ciebie podłoga winylowa spełni Twoje oczekiwania.

W Deska Design prezentujemy podłogi winylowe w wielu wariantach w zakresie kolorów i wzornictwa. Na jakość podłogi winylowej składa się najwyższej klasy winyl, który skutecznie utrzymuje wszystkie obciążenia. Użycie nowoczesnych technologii w zintegrowanych podkładach pomaga zachować podłodze winylowej idealny wygląd przez lata.

Podłogi winylowe do złudzenia przypominają różne faktury, od betonu po drewno, kamień czy ceramikę.

Z czego są stworzone panele winylowe?

Panele winylowe stworzone są z polichlorku winylu (PCW) inaczej zwanymi podłogami LVT – Luxury Vinyl Tiles. Podłoga winylowa składa się z wielu warstw, a jej grubość waha się między 2,5 a 7 mm. Liczba i rodzaj warstw w panelach winylowych zależy od producenta. W najlepszych, wiodących panelach winylowych powierzchnia jest chroniona twardą, przezroczystą powłoką z poliuretanu, odpornego na zaplamienia i ułatwiającego czyszczenie podłogi. Pod nią znajduje się zabezpieczona warstwa użytkowa, warstwa dekoracyjna ze wzorem, który w pełni odzwierciedla oryginał, ponieważ jest zeskanowany z elementów występujących w naturze (drewno, beton, kamień). Kolejne warstwy paneli winylowych to zasadnicza warstwa nośna i spodnia warstwa końcowa. Istnieją podłogi winylowe, które posiadają dodatkową warstwę izolacyjnego korka, wpływającego na akustykę posadzki.

Zalety paneli winylowych

W opinii architektów wnętrz i projektantów podłoga winylowa to doskonałe rozwiązanie dla otwartych przestrzeni w nowym budownictwie, a przede wszystkim są łatwe w montażu, wymagają łatwej konserwacji i nadają się do wszystkich pomieszczeń.

Montaż paneli winylowych jest bardzo łatwy ze względu na zastosowanie systemu zatrzaskowego. To idealne rozwiązanie dla ludzi ceniących prostotę. Podłoga winylowa w dodatku jest świetnym przewodnikiem ciepła. Z tego względu chodzenie na boso będzie możliwe przez cały rok. W zabiegach pielęgnacyjnych podłodze winylowej niezbędne jest tylko odkurzanie i zwykły mop, nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Wszechstronność z wodoodpornością sprawia, że podłogę winylową można układać w całym domu.

Podłogi winylowe Deska Design

Dzięki niezwykłej trwałości i nowej formie (płytki, panele z zamkiem, szczotkowana powierzchnia), zaczynają wypierać panele laminowane i zajmować ich miejsce. W Deska Design posiadamy szeroki asortyment podłóg winylowych dostępnych w wielu fakturach i kolorach. Jeżeli chcesz bliżej poznać panele winylowe i porozmawiać z naszym wykwalifikowanym zespołem, zapraszamy do jednego z Showroomów, gdzie chętnie udzielimy wszelkich informacji dotyczących podłóg winylowych.

Zapytaj o nasze produkty

Potrzebujesz więcej informacji o naszych podłogach i chciałbyś zapytać o szczegóły? Napisz do jednego z naszych salonów, a my skontaktujemy się z Tobą i odpowiemy na wszystkie pytania!