Skip to main content
Pod koniec lutego w Deska Design odbyły się niecodzienne warsztaty. Architekci, projektanci oraz wykonawcy mieli szansę uczestniczyć w szkoleniu z tynków glinianych, zorganizowanym wraz z naszym Partnerem – firmą Santerra. Frekwencja przeszła nasze oczekiwania!
Tynki gliniane | DeskaDesign x Santerra

Szkolenie dla architektów – tynki gliniane

Samo szkolenie podzielone było na kilka części. Pierwszego dnia spotkaliśmy się w Gdańsku z ponad trzydziestoma uczestnikami! Przybyły do nas osoby z branży wnętrzarskiej, skupiające się w poszukiwaniu nowości, innowacji i cennych doświadczeń w temacie aranżacji i wykończenia wnętrz. Drugiego dnia szkolenie odbyło się w Gdyni i tam również dopisała frekwencja.
Szkolenie dla projektantów, architektów i wykonawców podzielone było na część merytoryczną i warsztatową. Podczas pierwszego panelu współwłaściciel firmy Santerra – Łukasz Jaworski, opowiedział o technologii tynków glinianych oraz ofercie firmy.
W drugiej części na uczestników czekały stanowiska warsztatowe, na których przygotowane były wszystkie potrzebne materiały. Sądząc po reakcjach uczestników, warsztaty te będą pamiętane jeszcze przez długo. Obserwując to, co działo się w showroomach wiemy, że warsztaty były nie tylko solidną dawką praktycznej wiedzy, ale również świetną zabawą i okazją do sprawdzenia swoich twórczych umiejętności.
Ekspozycja ściany glinianej czeka w Gdańsku i Gdyni na wszystkich, którzy są ciekawi tego efektu na większej powierzchni. Zarówno stworzenie ekspozycji, jak również szkolenia warsztatowe były wstępem do ogłoszenia, że w ofercie Deska Design tynki gliniane zagościły już na stałe!
Tynki gliniane

Czym są tynki gliniane?

„Tynk gliniany jest starannie wyselekcjonowaną mieszaniną gliny, kruszywa oraz wody. Glina jest paroprzepuszczalna. Potrafi oddawać wilgoć, a w razie potrzeby przyjmować ją. Nie dopuszcza, by w pomieszczeniu było zbyt sucho lub zbyt wilgotno. Przez tą właściwość glina znacząco wpływa na mikroklimat wnętrza, a przez to na nasze samopoczucie. Jest genialnym klimatyzatorem wnętrza i wyznacznikiem budownictwa naturalnego” – mówi Łukasz Jaworski, współzałożyciel marki Santerra.
Tynki gliniane Santerra

O marce Santerra

Firma Santerra jest producentem naturalnych materiałów budowlanych na bazie gliny. Wieloletnie doświadczenie w pracy z naturalnymi materiałami, dogłębne poznanie właściwości gliny jako surowca zaowocowało opracowaniem produktów według własnej receptury: płyt, tynków i farb glinianych.
Zapraszamy wszystkich miłośników naturalności we wnętrzach – amatorów i profesjonalistów – do zapoznania się z pełną gamą produktów firmy Santerra w naszych showroomach!
Tynki gliniane | DeskaDesign x Santerra

 

A jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tynków glinianych, zapraszamy Cię do zakładki KONTAKT!
Zapraszamy także na nasze Social Media po więcej realizacji!

 

     DeskaDesign Facebook     DeskaDesign Instagram     DeskaDesign TikTok     DeskaDesign YouTube

 

 

 

Galeria: